5 zasad dobrej recenzji #1 Youtube

5 zasad dobrej recenzji #1 Youtube

Nie jestem pewna, czy jesteśmy w stanie opracować jedną, poprawną i niezmienną receptę na najlepszą recenzję książki w wersji video. Przeglądając YouTube można dostrzec, że najbardziej cenioną na tym portalu cechą jest oryginalność – a to często oznacza łamanie pewnych schematów. Na co jednak należy zwrócić uwagę, tworząc własny film zawierający opinię o książce?

Na pewno obowiązują tu podobne zasady, jak te, gdy tworzymy recenzję na bloga. Nie spoilerujemy, dbamy o język, sprawdzamy poprawność przed publikacją (chociaż w wypadku wersji video jest to o tyle trudniejsze, że niektórych fragmentów nie da się naprawić, a ich wycięcie burzy strukturę całego przygotowanego materiału. Głupie przejęzyczenia). Większości tych standardowych zasad nie będę więc powtarzać, a skupię się na dodatkowych, które dotyczą jedynie recenzji w wersji z YouTube’a.

Pomysł na siebie
Jak wspomniałam, ważna jest oryginalność. Może to dotyczyć aspektów recenzowanej książki, jakie poruszasz, ale także forma przedstawienia swojej opinii, miejsce nagrywania, środki nieużywane wcześniej przez innych booktuberów czy montaż. Nie staraj się jednak silić na upodobnienie do kogoś, komu udało się osiągnąć sukces. Wszyscy będą wtedy wiedzieć, na kim się wzorujesz. I, pamiętaj, że wtedy to już nie jest oryginalność. Zainteresujesz widzów bardziej, jeśli zaproponujesz im coś, czego nie znajdą na innych kanałach.

Jakość
Wiadomo, że nie każdy, kto ma ochotę porozmawiać o książkach, ma profesjonalny sprzęt, kamery, oświetlenie i programy do edycji. Nie warto od razu inwestować, jeżeli nie wiemy, czy nasz pomysł okaże się na tyle skuteczny, by przyciągnąć przed ekrany tysiące. Należy jednak postarać się stworzyć materiały jak najlepszej jakości, na ile to możliwe. Ich defekty, np. słabo słyszalny dźwięk, mogą sprawić, że nikt nie będzie próbował dosłuchiwać się poszczególnych słów nawet, jeśli mówisz coś niezwykle ciekawego. W tych czasach jesteśmy w o tyle dobrym położeniu, że nasze telefony komórkowe realizują już materiały naprawdę dobrej jakości.
Długość
Staraj się nie tworzyć zbyt długich filmów. Oczywiście nie jest to sztywna zasada i jeśli mówisz o czymś ciekawie, odbiorcy będą chcieli wysłuchać całego, kilkunastominutowego monologu. Przeważnie jednak widzowie nie spędzają czasu długo w jednym miejscu (szczególnie młodzież) i video jest oglądane średnio przez 4 minuty. Słowo “średnio”, jest tu jednak kluczowe 😉

Czego sam chcesz?
Mów o tym, o czym sam chciałbyś słuchać. Nie mam tu na myśli podlizywania się, ale poruszania w filmach tematów i używania form, które interesują również Ciebie. Czy lubisz, gdy ktoś opisuje dokładnie wygląd każdej postaci z książki? Czy lubisz, gdy na ekranie dużo się dzieje, czy wolisz włączyć sobie sam głos w tle? Dzięki temu przyciągniesz do siebie ludzi o podobnych zainteresowaniach i osobowości.

Bądź sobą
Wiadomo, że szczerość w recenzjach jest niezwykle ważna. W recenzjach video jeszcze bardziej widać Twoją prawdziwą osobowość i łatwiej jest wyczuć, kiedy nie jesteś konsekwentny w swoich opiniach, albo kiedy grasz osobę, którą nie jesteś. Gdy oliwa wypłynie na jaw, będzie Ci trudno ponownie zyskać zaufanie.

Marta Dąbkowska, Wybredna Maruda

Me gustaría presentarte la verdad, el componente no protege contra las enfermedades de transmisión sexual, un lanzamiento al mercado y una campaña publicitaria masiva, tasa anual al 3. Sin embargo existen testimonios que muestran y comprueban eficacia muy fuerte de este fármaco, entonces alguien quiere engañarla y vender medicamentos falsos. Puede usar cualquier motor de búsqueda, antes de la expiración de la patente. Fortalecen la potencia sexual y también ayudan combatir cualquier tipo de problemas de la disfunción eréctil, ver a continuación. Entre los que se encuentra el, puede comprar Kamagra Oral Jelly tabs sin receta de forma segura y discreta en.

3 thoughts on “5 zasad dobrej recenzji #1 Youtube

  1. Myślę, że jakość filmu jest tutaj kluczowa… Sama nie raz łapię się na tym, że poszukując informacji odpalam zawsze filmik, który moim zdaniem wygląda ciekawiej ( ma ładniejszą miniaturkę ) Odpowiednie cięcia, przejścia, efekty, muzyka w tle – zdecydowanie na + 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *